SETRA S 315 GT-HD

Setra

Setra je německý výrobce turistických autobusů se sídlem ve městě Neu-Ulm. Firma je od roku 1995 začleněna jako samostatná značka v dceřiné společnosti EvoBus GmbH, ve vlastnictví firmy Daimler AG.

Model S 315 GT-HD je luxusního dálkový autobus o délce přibližně 12 m a výšce 3,65 m. Autobus je určen pro turistickou a dálkovou dopravu s kapacitou 49+2+1 míst. Konstrukci vozidla tvoří svařenec z ocelových profilů, pláštěný plastovými prvky.

Hnací náprava je zadní, motor Mercedes Benz o výkonu 310 kW a šestistupňová mechanická převodovka jsou umístěny v zadní části vozu. Autobus má v pravé bočnici dvoje nástupní dveře.

Setra

Zasklení autobusu je provedeno dvojitými atermickými skly, která jsou v prostotu pro cestující lehce zatmavena.

Větrání obstarává účelný rozvod vzduchu ke každému sedadlu cestujících a je podpořeno klimatizací, čímž je zaručeno pohodlné cestování i při vysokých venkovních teplotách.

Vytápění je zajištěno výkonným přídavným topení Webasto a přebytečným teplem, které vzniká při ochlazování motoru.

Autobus je vybaven luxusními polohovacími sedadly, která jsou jak polohovatelná tak výsuvná do uličky. Všechna sedadla jsou vybavena bezpečnostními pásy. Vedle řidiče je samostatné sklápěcí dvojsedadlo pro průvodce.

Pro pohodlné cestování je ve výbavě kvalitní audio a video zařízení, nechybí ani chladička na nápoje, WC, kuchyňka a odpočinkové lehátko pro druhého řidiče.

Setra

Objemný zavazadlový prostor pod podlahou autobusu, který je přístupný z obou stran vně autobusu bez problému pojme zavazadla cestujících.

Další zavazadlový prostor pro osobní věci je nad hlavami cestujících. Pro přepravu lyží, nebo objemnějších zavazadel je možnu připojit ski box.

K autobusu může být připojen přívěs na přepravu kol, popř. jiný přívěs např. na přepravu lodí apod.